Ad  Unit
Ad  Unit
Ad  Unit
They work for YOU. See how they RANK.
Photo F

RANKED #535.

D.
Wasserman-Schultz

(D)  FL-23rd

Photo F

RANKED #534.

A.
Grayson

(D)  FL-9th

Photo F

RANKED #533.

H.
Reid

(D)  NV

Photo F

RANKED #532.

C.
Rangel

(D)  NY-13th

Photo F

RANKED #531.

J.
Conyers

(D)  MI-13th

Complete Listing

535. D. Wasserman-Schultz (D) FL-23rd F
534. A. Grayson (D) FL-9th F
533. H. Reid (D) NV F
532. C. Rangel (D) NY-13th F
531. J. Conyers (D) MI-13th F
530. H. Waxman (D) CA-33rd F
529. M. Waters (D) CA-43rd F
528. C. Schumer (D) NY F
527. A. Franken (D) MN F
526. N. Pelosi (D) CA-12th F
525. S. Jackson-Lee (D) TX-18th F
524. F. Wilson (D) FL-24th F
523. B. Rush (D) IL-1st F
522. J. Shaheen (D) NH F
521. G. Moore (D) WI-4th F
520. P. Leahy (D) VT F
519. J. Rockefeller (D) WV F
518. C. Brown (D) FL-5th F
517. S. Hoyer (D) MD-5th F
516. E. Cummings (D) MD-7th F
515. B. Boxer (D) CA F
514. G. Meeks (D) NY-5th F
513. B. Pascrell (D) NJ-9th F
512. A. Hastings (D) FL-20th F
511. E. Warren (D) MA F
510. L. Gutierrez (D) IL-4th F
509. K. Ellison (D) MN-5th F
508. G. Miller (D) CA-11th F
507. J. McDermott (D) WA-7th F
506. B. Nelson (D) FL F
505. D. Stabenow (D) MI F
504. L. Sanchez (D) CA-38th F
503. M. Begich (D) AK F
502. J. Merkley (D) OR F
501. C. Fattah (D) PA-2nd F
500. A. Schiff (D) CA-28th F
499. R. Kind (D) WI-3rd F
498. D. Loebsack (D) IA-2nd F
497. R. Grijalva (D) AZ-3rd F
496. E. Cleaver (D) MO-5th F
495. F. Pallone Jr. (D) NJ-6th F
494. B. Thompson (D) MS-2nd F
493. B. Mikulski (D) MD F
492. J. Clyburn (D) SC-6th F
491. X. Becerra (D) CA-34th F
490. L. Frankel (D) FL-22nd F
489. H. Van (D) MD-8th F
488. B. Owens (D) NY-21st F
487. J. Larson (D) CT-1st F
486. B. Lujan (D) NM-3rd F
485. A. Schwartz (D) PA-13th F
484. J. McNerney (D) CA-9th F
483. K. Castor (D) FL-14th F
482. L. Slaughter (D) NY-25th F
481. M. Watt (D) NC-12th F
480. D. Kildee (D) MI-5th F
479. C. Pingree (D) ME-1st F
478. D. Feinstein (D) CA F
477. J. Schakowsky (D) IL-9th F
476. J. Nadler (D) NY-10th F
475. L. Sanchez (D) CA-46th F
474. A. Carson (D) IN-7th F
473. P. DeFazio (D) OR-4th F
472. T. Walz (D) MN-1st F
471. E. Engel (D) NY-16th F
470. M. Honda (D) CA-17th F
469. C. Maloney (D) NY-12th F
468. S. Davis (D) CA-53rd F
467. T. Kaine (D) VA F
466. A. Smith (D) WA-9th F
465. L. Capps (D) CA-24th F
464. D. Scott (D) GA-13th F
463. Z. Lofgren (D) CA-19th F
462. P. Welch (D) VT-1st F
461. P. Visclosky (D) IN-1st F
460. J. Serrano (D) NY-15th F
459. R. Durbin (D) IL F
458. E. Johnson (D) TX-30th F
457. H. Johnson Jr. (D) GA-4th F
456. J. McGovern (D) MA-2nd F
455. C. McCarthy (D) NY-4th F
454. E. Markey (D) MA-2147483647th F
453. L. Roybal-Allard (D) CA-40th F
452. J. Dingell (D) MI-12th F
451. J. Garamendi (D) CA-3rd F
450. S. Cohen (D) TN-9th F
449. D. Davis (D) IL-7th F
448. J. Lewis (D) GA-5th F
447. D. Edwards (D) MD-4th F
446. S. Israel (D) NY-3rd F
445. B. Schatz (D) HI F
444. R. Scott (D) VA-3rd F
443. N. Velazquez (D) NY-7th F
442. D. DeGette (D) CO-1st F
441. R. Neal (D) MA-1st F
440. M. Fudge (D) OH-11th F
439. B. Lee (D) CA-13th F
438. A. Eshoo (D) CA-18th F
437. M. Baucus (D) MT F
436. M. Bennet (D) CO F
435. L. Doggett (D) TX-35th F
434. M. Capuano (D) MA-7th F
433. G. Butterfield (D) NC-1st F
432. J. Garcia (D) FL-26th F
431. G. Green (D) TX-29th F
430. J. Crowley (D) NY-14th F
429. J. Speier (D) CA-14th F
428. Y. Clarke (D) NY-9th F
427. G. Peters (D) MI-14th F
426. B. Sherman (D) CA-30th F
425. T. Harkin (D) IA F
424. R. Hinojosa (D) TX-15th F
423. G. Napolitano (D) CA-32nd F
422. N. Rahall (D) WV-3rd F
421. S. Whitehouse (D) RI F
420. R. Blumenthal (D) CT F
419. J. Courtney (D) CT-2nd F
418. J. Tierney (D) MA-6th F
417. T. Bishop (D) NY-1st F
416. J. Carney (D) DE-1st F
415. R. Larsen (D) WA-2nd F
414. J. Moran (D) VA-8th F
413. C. Levin (D) MI F
412. R. Holt (D) NJ-12th F
411. T. Johnson (D) SD F
410. G. Miller (R) CA-31st F
409. T. Udall (D) NM F
408. R. DeLauro (D) CT-3rd F
407. B. Cardin (D) MD F
406. B. McCollum (D) MN-4th F
405. K. Gillibrand (D) NY F
404. K. Hagan (D) NC F
403. E. Blumenauer (D) OR-3rd F
402. M. Thompson (D) CA-5th F
401. P. Murray (D) WA F
400. R. Casey Jr. (D) PA F
399. A. Sires (D) NJ-13th F
398. B. Braley (D) IA-1st F
397. J. Yarmuth (D) KY-3rd F
396. S. Brown (D) OH F
395. M. Landrieu (D) LA F
394. S. Horsford (D) NV-4th F
393. C. Shea-Porter (D) NH-1st F
392. E. Pastor (D) AZ-7th F
391. C. Coons (D) DE F
390. J. Sarbanes (D) MD-3rd F
389. J. Chu (D) CA-27th F
388. W. Clay (D) MO-1st F
387. K. Bass (D) CA-37th F
386. T. Duckworth (D) IL-8th F
385. J. Hahn (D) CA-44th F
384. C. Hanabusa (D) HI-1st F
383. M. Pocan (D) WI-2nd F
382. T. Carper (D) DE F
381. J. Reed (D) RI F
380. R. Menendez (D) NJ F
379. C. Murphy (D) CT F
378. S. Farr (D) CA-20th F
377. A. Klobuchar (D) MN F
376. A. Green (D) TX-9th F
375. S. Bishop Jr. (D) GA-2nd F
374. M. Heinrich (D) NM F
373. M. Michaud (D) ME-2nd F
372. S. Levin (D) MI-9th F
371. R. Wyden (D) OR F
370. S. Collins (R) ME F
369. D. Price (D) NC-4th F
368. N. Tsongas (D) MA-3rd F
367. T. Baldwin (D) WI F
366. C. Ruppersberger (D) MD-2nd F
365. M. Cartwright (D) PA-17th F
364. D. Cicilline (D) RI-1st F
363. W. Enyart (D) IL-12th F
362. H. Jeffries (D) NY-8th F
361. G. Lujan (D) NM-1st F
360. P. Murphy (D) FL-18th F
359. E. Swalwell (D) CA-15th F
358. B. Sanders (I) VT F
357. E. Perlmutter (D) CO-7th F
356. M. Quigley (D) IL-5th F
355. M. Udall (D) CO F
354. M. Warner (D) VA F
353. J. Himes (D) CT-4th F
352. G. Connolly (D) VA-11th F
351. M. Cantwell (D) WA F
350. J. Langevin (D) RI-2nd F
349. R. Andrews (D) NJ-1st F
348. K. Schrader (D) OR-5th F
347. M. Pryor (D) AR F
346. T. Deutch (D) FL-21st F
345. L. Lance (R) NJ-7th F
344. M. Doyle (D) PA-14th F
343. P. Tonko (D) NY-20th F
342. R. Brady (D) PA-1st F
341. J. Castro (D) TX-20th F
340. H. Cuellar (D) TX-28th F
339. B. Foster (D) IL-11th F
338. D. Kilmer (D) WA-6th F
337. A. Lowenthal (D) CA-47th F
336. M. Mullin (R) OK-2nd F
335. B. O (D) TX-16th F
334. D. Payne (D) NJ-10th F
333. S. Peters (D) CA-52nd F
332. E. Royce (D) CA-39th F
331. D. Titus (D) NV-1st F
330. C. McCaskill (D) MO F
329. F. LoBiondo (R) NJ-2nd F
328. N. Lowey (D) NY-17th F
327. T. Ryan (D) OH-13th F
326. J. Polis (D) CO-2nd F
325. D. Matsui (D) CA-6th F
324. S. Womack (R) AR-3rd F
323. M. Kaptur (D) OH-9th F
322. J. Beatty (D) OH-3rd F
321. S. Bonamici (D) OR-1st F
320. M. Cowan (D) MA F
319. M. Hirono (D) HI F
318. B. Keating (D) MA-9th F
317. A. Kuster (D) NH-2nd F
316. D. Maffei (D) NY-24th F
315. S. Maloney (D) NY-18th F
314. K. Mclane (D) NH-2nd F
313. C. Richmond (D) LA-2nd F
312. T. Sewell (D) AL-7th F
311. B. Higgins (D) NY-26th F
310. J. Flake (R) AZ F
309. S. Rigell (R) VA-2nd F
308. J. Tester (D) MT F
307. S. Chabot (R) OH-1st F
306. J. Costa (D) CA-16th F
305. T. Cardenas (D) CA-29th F
304. J. Chiesa (D) NJ F
303. J. Delaney (D) MD-6th F
302. S. DelBene (D) WA-1st F
301. E. Esty (D) CT-5th F
300. D. Heck (D) WA-10th F
299. D. Lipinski (D) IL-3rd F
298. M. Kirk (R) IL F
297. C. Booker (D) NJ F
296. S. Lynch (D) MA-8th F
295. D. Reichert (R) WA-8th F
294. T. Gabbard (D) HI-2nd D-
293. G. McLeod (D) CA-35th D-
292. P. Ruiz (D) CA-36th D-
291. B. Schneider (D) IL-10th D-
290. K. Sinema (D) AZ-9th D-
289. M. Takano (D) CA-41st D-
288. J. Vargas (D) CA-51st D-
287. M. Veasey (D) TX-33rd D-
286. F. Vela Jr. (D) TX-34th D-
285. L. Murkowski (R) AK D-
284. C. Smith (R) NJ-4th D-
283. L. Graham (R) SC D-
282. D. Collins (R) GA-9th D-
281. M. McIntyre (D) NC-7th D-
280. T. Cochran (R) MS D-
279. C. Bustos (D) IL-17th D-
278. P. Gallego (D) TX-23rd D-
277. G. Meng (D) NY-6th D-
276. C. Peterson (D) MN-7th D-
275. J. Donnelly (D) IN D-
274. S. Fincher (R) TN-8th D-
273. D. Black (R) TN-6th D-
272. H. Heinrich (D) ND D-
271. J. Kennedy (D) MA-4th D-
270. A. Kirkpatrick (D) AZ-1st D-
269. R. Nolan (D) MN-8th D-
268. J. Barrow (D) GA-12th D-
267. A. Bera (D) CA-7th D
266. J. Brownley (D) CA-26th D
265. J. Huffman (D) CA-2nd D
264. M. Salmon (R) AZ-5th D
263. M. Stutzman (R) IN-3rd D
262. D. Valadao (R) CA-21st D
261. T. Young (R) IN-9th D
260. J. Matheson (D) UT-4th D
259. J. McCain (R) AZ D
258. A. King (I) ME D
257. P. Gosar (R) AZ-4th D
256. J. Duncan (R) SC-3rd D
255. A. Scott (R) GA-8th D
254. J. Manchin (D) WV D+
253. S. DesJarlais (R) TN-4th D+
252. T. Walberg (R) MI-7th D+
251. R. Hanna (R) NY-22nd D+
250. S. Garrett (R) NJ-5th D+
249. M. Diaz-Balart (R) FL-25th C-
248. K. Rothfus (R) PA-12th C-
247. A. Wagner (R) MO-2nd C-
246. J. Walorski (R) IN-2nd C-
245. B. Wenstrup (R) OH-2nd C-
244. P. Toomey (R) PA C-
243. I. Ros-Lehtinen (R) FL-27th C-
242. J. Cooper (D) TN-5th C-
241. J. Isakson (R) GA C-
240. C. Dent (R) PA-15th C-
239. B. Flores (R) TX-17th C-
238. S. Palazzo (R) MS-4th C-
237. R. Portman (R) OH C-
236. L. Alexander (R) TN C-
235. S. Chambliss (R) GA C-
234. M. Rubio (R) FL C-
233. R. Crawford (R) AR-1st C-
232. C. Fleichmann (R) TN-3rd C-
231. B. Gibbs (R) OH-7th C-
230. A. Kinzinger (R) IL-11th C-
229. M. McConnell (R) KY C-
228. M. Grimm (R) NY-11th C-
227. B. Shuster (R) PA-9th C-
226. M. Simpson (R) ID-2nd C-
225. A. Crenshaw (R) FL-4th C-
224. C. Miller (R) MI-10th C-
223. R. Wicker (R) MS C-
222. P. Meehan (R) PA-7th C-
221. O. Hatch (R) UT C-
220. P. Gingrey (R) GA-11th C-
219. V. Hartzler (R) MO-4th C
218. L. Messer (R) IN-6th C
217. D. Coats (R) IN C
216. B. Corker (R) TN C
215. R. Hultgren (R) IL-14th C
214. B. Long (R) MO-7th C
213. J. Denham (R) CA-10th C
212. M. Turner (R) OH-10th C
211. F. Upton (R) MI-6th C
210. J. Boehner (R) OH-8th C
209. J. Smith (R) MO-8th C
208. D. Webster (R) FL-10th C
207. V. Foxx (R) NC-5th C
206. S. Bachus (R) AL-6th C
205. D. Camp (R) MI-4th C
204. J. Barrasso (R) WY-27th C
203. S. Brooks (R) IN-5th C
202. S. Daines (R) MT-1st C
201. C. Gardner (R) CO-4th C
200. J. Heck (R) NV-3rd C
199. J. Herrera (R) WA-3rd C
198. D. Jolly (R) FL-13th C
197. J. Renacci (R) OH-16th C
196. J. Runyan (R) NJ-3rd C
195. S. Stivers (R) OH-15th C
194. R. Nugent (R) FL-11th C
193. K. Granger (R) TX-12th C
192. J. Risch (R) ID C
191. T. Cole (R) OK-4th C
190. T. Petri (R) WI-6th C
189. P. Broun (R) GA-10th C
188. R. Woodall (R) GA-7th C
187. C. Grassley (R) IA C
186. H. Rogers (R) KY-5th C
185. G. Harper (R) MS-3rd C
184. R. Hall (R) TX-4th C
183. M. Crapo (R) ID C
182. M. Coffman (R) CO-6th C
181. G. Bilirakis (R) FL-12th C
180. M. Fitzpatrick (R) PA-8th C
179. R. Frelinghuysen (R) NJ-11th C
178. L. Jenkins (R) KS-2nd C
177. K. Brady (R) TX-8th C
176. J. Duncan Jr. (R) TN-2nd C
175. R. Pittenger (R) NC-9th C
174. J. Cornyn (R) TX C
173. M. Enzi (R) WY C
172. R. Aderholt (R) AL-4th C
171. K. Conaway (R) TX-11th C
170. M. Thornberry (R) TX-13th C+
169. R. Shelby (R) AL C+
168. H. Coble (R) NC-6th C+
167. D. Benishek (R) MI-1st C+
166. L. Bucshon (R) IN-8th C+
165. W. Jones (R) NC-3rd C+
164. R. Ribble (R) WI-8th C+
163. K. Calvert (R) CA-42nd C+
162. M. McCaul (R) TX-10th C+
161. E. Cantor (R) VA-7th C+
160. T. Reed (R) NY-23rd C+
159. R. Davis (R) IL-13th C+
158. D. LaMalfa (R) CA-1st C+
157. V. McAllister (R) LA-5th C+
156. T. Rokita (R) IN-4th C+
155. R. Weber (R) TX-14th C+
154. R. Williams (R) TX-25th C+
153. M. Blackburn (R) TN-7th C+
152. G. Thompson (R) PA-5th C+
151. D. Young (R) AK-1st C+
150. T. Franks (R) AZ-8th C+
149. T. Latham (R) IA-4th C+
148. J. Hoeven (R) ND C+
147. J. Barton (R) TX-6th C+
146. M. Pompeo (R) KS-4th C+
145. E. Whitfield (R) KY-1st C+
144. J. Gerlach (R) PA-6th C+
143. R. Ellmers (R) NC-2nd C+
142. J. Moran (R) KS C+
141. J. Mica (R) FL-7th C+
140. D. Ross (R) FL-15th C+
139. R. Burr (R) NC C+
138. L. Westmoreland (R) GA-3rd C+
137. K. Ayotte (R) NH C+
136. R. Blunt (R) MO C+
135. R. Barber (D) AZ-2nd B-
134. D. Joyce (R) OH-14th B-
133. M. Sanford (R) SC-1st B-
132. K. Yoder (R) KS-3rd B-
131. F. Lucas (R) OK-3rd B-
130. T. Graves (R) GA-14th B-
129. S. Johnson (R) TX-3rd B-
128. D. McKinley (R) WV-1st B-
127. T. Murphy (R) PA-18th B-
126. P. Roberts (R) KS B-
125. P. McHenry (R) NC-10th B-
124. T. Coburn (R) OK B-
123. J. Miller (R) FL-1st B-
122. J. Thune (R) SD B-
121. R. Latta (R) OH-5th B-
120. K. McCarthy (R) CA-23rd B-
119. P. Roskam (R) IL-6th B-
118. S. Southerland (R) FL-2nd B-
117. S. Tipton (R) CO-3rd B-
116. J. Campbell (R) CA-45th B-
115. F. Wolf (R) VA-10th B-
114. L. Terry (R) NE-2nd B-
113. D. Hastings (R) WA-4th B-
112. K. Marchant (R) TX-24th B-
111. R. Neugebauer (R) TX-19th B-
110. P. King (R) NY-2nd B-
109. S. Graves (R) MO-6th B-
108. T. Rice (R) SC-7th B-
107. C. Stewart (R) UT-2nd B-
106. J. Shimkus (R) IL-19th B-
105. S. Duffy (R) WI-7th B-
104. J. Kingston (R) GA-1st B-
103. L. Smith (R) TX-21st B-
102. J. Pitts (R) PA-16th B
101. G. Walden (R) OR-2nd B
100. D. Vitter (R) LA B
99. T. Rooney (R) FL-17th B
98. B. Johnson (R) OH-6th B
97. M. Mulvaney (R) SC-5th B
96. B. Goodlatte (R) VA-6th B
95. M. Griffith (R) VA-9th B
94. A. Nunnelee (R) MS-1st B
93. P. Tiberi (R) OH-12th B
92. S. Capito (R) WV-2nd B
91. C. Gibson (R) NY-19th B
90. T. Griffin (R) AR-2nd B
89. R. Hurt (R) VA-5th B
88. P. Sessions (R) TX-32nd B
87. J. Inhofe (R) OK B
86. J. Lankford (R) OK-5th B
85. K. Noem (R) SD-1st B
84. P. Roe (R) TN-1st B
83. R. McMorris (R) WA-5th B
82. B. Guthrie (R) KY-2nd B
81. B. Luetkemeyer (R) MO-3rd B
80. D. Schweikert (R) AZ-6th B
79. M. Burgess (R) TX-26th B
78. M. Johanns (R) NE B
77. J. Hensarling (R) TX-5th B
76. J. Kline (R) MN-2nd B
75. V. Buchanan (R) FL-16th B
74. M. Amodei (R) NV-2nd B
73. L. Barletta (R) PA-11th B
72. R. Bishop (R) UT-1st B
71. B. Byrne (R) AL-1st B
70. P. Cook (R) CA-8th B
69. B. Farenthold (R) TX-27th B
68. G. Holding (R) NC-13th B
67. R. Hudson (R) NC-8th B
66. B. Huizenga (R) MI-2nd B
65. M. Meadows (R) NC-11th B
64. H. McKeon (R) CA-25th B
63. D. Nunes (R) CA-22nd B
62. J. Culberson (R) TX-7th B
61. J. Fortenberry (R) NE-1st B
60. A. Smith (R) NE-3rd B
59. C. Boustany (R) LA-7th B
58. D. Issa (R) CA-49th B
57. A. Harris (R) MD-1st B
56. B. Cassidy (R) LA-6th B
55. F. Sensenbrenner Jr. (R) WI-5th B
54. T. Scott (R) SC B
53. R. Wittman (R) VA-1st B
52. S. Pearce (R) NM-2nd B
51. T. Cotton (R) AR-4th B
50. E. Paulsen (R) MN-3rd B
49. T. YoHo (R) FL-3rd B+
48. J. Boozman (R) AR B+
47. P. Ryan (R) WI-1st B+
46. S. Scalise (R) LA-1st B+
45. M. Rogers (R) AL-3rd B+
44. T. Marino (R) PA-10th B+
43. S. Stockman (R) TX-36th B+
42. D. Rohrabacher (R) CA-48th B+
41. R. Labrador (R) ID-1st B+
40. D. Hunter (R) CA-50th B+
39. K. Bentivolio (R) MI-11th B+
38. A. Schock (R) IL-18th B+
37. P. Olson (R) TX-22nd B+
36. D. Lamborn (R) CO-5th B+
35. J. Sessions (R) AL B+
34. T. Huelskamp (R) KS-1st B+
33. J. Amash (R) MI-3rd B+
32. R. Paul (R) KY B+
31. R. Johnson (R) WI B+
30. C. Collins (R) NY-27th B+
29. D. Fischer (R) NE B+
28. D. Heller (R) NV B+
27. S. Perry (R) PA-4th B+
26. M. Kelly (R) PA-3rd B+
25. A. Barr (R) KY B+
24. J. Bridenstine (R) OK-1st B+
23. J. Jordan (R) OH-4th B+
22. M. Brooks (R) AL-5th B+
21. T. Price (R) GA-6th B+
20. C. Lummis (R) WY-1st B+
19. J. Chaffetz (R) UT-3rd B+
18. T. Massie (R) KY-4th B+
17. K. Cramer (R) ND-1st A-
16. J. Carter (R) TX-31st A-
15. T. Poe (R) TX-2nd A-
14. J. Forbes (R) VA-4th A-
13. M. Rogers (R) MI-8th A-
12. S. King (R) IA-5th A-
11. M. Bachmann (R) MN-6th A-
10. J. Fleming (R) LA-4th A-
9. T. Cruz (R) TX A-
8. T. McClintock (R) CA-4th A-
7. L. Gohmert (R) TX-1st A-
6. J. Wilson (R) SC-2nd A-
5. M. Lee (R) UT A-
4. R. DeSantis (R) FL-6th A-
3. B. Posey (R) FL-8th A-
2. T. Gowdy (R) SC-4th A
1. M. Roby (R) AL-2nd A